Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook

Losowe zdjęcia

Przyjaciele

pckisz-logo
 logo
 logo gr
 goksonsk

 

Opinogórski Gminny Ośrodek Kultury powstał w 1978 roku. Wtedy też powierzono obowiązki dyrektora placówki Zofii Pikus, które pełni tą funkcje do dziś.

Ośrodek mieścił się wówczas w drewnianym stylizowanym domku z podcieniami. Mimo niewielkiego zaplecza lokalowego działał bardzo prężnie .Obejmował opieką liczne zespoły i koła zainteresowań. Był organizatorem wielu imprez plenerowych, kierowanych do mieszkańców gminy i cieszących się dużym powodzeniem.

Od początku lat 90. działają w GOK m.in. zespoły "Rewelersi" ("Melodia") i dziecięcy zespół wokalny "Wesołe Nutki". Kieruje nimi do dziś Jerzy Szpojankowski. Chętni i uzdolnieni uczą się gry na instrumentach. Młodzież i zespoły reprezentują gminę na licznych przeglądach i konkursach.

W 1999 roku drewniany urokliwy budynek GOK spłonął. Władze gminne przeniosły placówkę do piwnic Urzędu Gminy. Tam mieści się do dziś i mimo dalej skromnych warunków lokalowych działa jak poprzednio. Śpiewają panowie w męskim sekstecie "Melodia" ("Rewelersi"), rozwija się wokalny zespół "Wesołe Nutki". Działa Klub Seniora, a panie spotykają się w klubie Dobrej Gospodyni, dzieci w Małej Gosposi.

Prowadzone są zajęcia muzyczne dla wokalistów. Opinogórski GOK jest organizatorem wielu imprez, które odbijają się echem nie tylko w gminie, ale i w powiecie ciechanowskim. Powodzeniem cieszy się wiosenny Piknik Opinogórski. Gminny Dzień Kobiet (jego inicjatorem jest Wójt Stanisław Wieteska) ściąga znakomitych artystów. Organizowane są konkursy z ciekawymi nagrodami: "Na najpiękniejszy ogród przydomowy" , "Świąteczne fantazje kulinarne" oraz "Tradycyjne wypieki wielkanocne".