Apel do sponsorów

Opinogóra , dnia 04.09.2009r.

Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej organizuje XII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,, ATAN'2009" w dniu 25.09.2009r. XII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,, ATAN'2009" w dniu 25.09.2009r.

Przegląd ma charakter konkursowy i adresowany jest do osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie z domów pomocy społecznej , uczniów szkół specjalnych , uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz osób indywidualnych z terenu województwa mazowieckiego.

Celem przeglądu jest stworzenie możliwości konfrontacji twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych oraz włączenie ich do czynnego udziału w życiu kulturalnym społeczeństwa.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach:

- twórczość plastyczna / malarstwo , rzeźba , grafika /

- rękodzieło artystyczne / haft , koronkarstwo , wycinanka , gobelin , wikliniarstwo , makrama i inne/

- poezja

- piosenka

Organizowany w Opinogórze od jedenastu lat przegląd ,, ATAN" jest imprezą podczas której niepełnosprawni mogą zaprezentować różne formy swojej twórczości , wymienić doświadczenia.

Poprzez wybraną formę sztuki mogą przedstawić swoje przemyślenia i refleksje odnoszące się do szarej rzeczywistości dnia codziennego.

Dla wielu jest to impreza najważniejsza w roku , przynosząca dużo radości ze spotkania z wcześniej poznanymi uczestnikami .

Ludzie niepełnosprawni chcą być potrzebni i zauważani w naszym społeczeństwie.

Dlatego też udział w przeglądzie "ATAN" gwarantuje im całkowitą akceptację , tutaj czują się docenieni i dowartościowani. W XI edycji ,,ATAN" wzięło udział 31 placówek zajmujących się

opieką nad niepełnosprawnymi oraz osoby indywidualne z Płocka , Ciechanowa , Opinogóry, Myszyńca, Warszawy i Siedlec.

Na przegląd w kategorii twórczość plastyczna wpłynęło 530 prac,

natomiast w kategorii poezja wzięło udział 17 uczestników , na konkurs piosenki zgłosiło się 28 wokalistów 5 duetów i 1 tercet.

Przegląd ,, ATAN" organizowany jest wyłącznie dzięki sponsorom , którzy rozumieją potrzebę organizowania tego typu imprez.

W związku z organizacją tej imprezy poszukujemy firm , instytucji i ludzi dobrej woli , którzy udzielą nam wsparcia finansowego lub rzeczowego na zasadzie darowizny

Będziemy wdzięczni za każdy

nawet najmniejszy gest z Państwa strony.

Nr konta GOK:

17 8229 1015 0000 0345 2000 0020