Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook

Losowe zdjęcia

Przyjaciele

pckisz-logo
 logo
 logo gr
 goksonsk

 

XIII ATAN 2010 - nie odbędzie się!

Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej z przykrością informuję, że w związku z trudną sytuacją finansową Województwa Mazowieckiego, w roku bieżącym planowany w dniu 24.09.2010r.XIII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „ATAN'2010" nie odbędzie się.

Przegląd „ATAN" pod patronatem Marszałka Woj. Mazowieckiego od wielu lat był dotowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. W tym roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zmniejszył wydatki przeznaczone na dotację dla organizacji pozarządowych i zawiesił środki pieniężne na składane projekty.

W związku z nieotrzymaniem dofinansowania władze gminne podjęły decyzję o odwołaniu imprezy.

ATAN’2009

 

logo atan

Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej informuje, że w dniu 25.09.2009r. został zorganizowany XII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

" ATAN'2009"

Organizatorem Przeglądu "ATAN'2009" - był Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze przy współpracy Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Przegląd "ATAN'2009" – pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego został zorganizowany przy wsparciu:

Zarządu Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Starosty Ciechanowskiego
Prezydenta Miasta Ciechanów
Wójta Gminy Opinogóra Górna oraz wielu innych firm , zakładów pracy i hurtowni
z Ciechanowa i okolic. Patronat medialny nad imprezą objął ,, Tygodnik Ciechanowski", ,,Czas Ciechanowa" i Katolickie Radio Ciechanów.

Impreza odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy

w Opinogórze. Przegląd adresowany był do osób niepełnosprawnych

fizycznie i psychicznie z domów pomocy społecznej, uczniów szkół specjalnych , uczestników warsztatów terapii zajęciowej , oraz osób

indywidualnych z terenu województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Apel do sponsorów

Opinogóra , dnia 04.09.2009r.

Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej organizuje XII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,, ATAN'2009" w dniu 25.09.2009r. XII Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,, ATAN'2009" w dniu 25.09.2009r.

Przegląd ma charakter konkursowy i adresowany jest do osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie z domów pomocy społecznej , uczniów szkół specjalnych , uczestników warsztatów terapii zajęciowej oraz osób indywidualnych z terenu województwa mazowieckiego.

Celem przeglądu jest stworzenie możliwości konfrontacji twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych oraz włączenie ich do czynnego udziału w życiu kulturalnym społeczeństwa.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach:

- twórczość plastyczna / malarstwo , rzeźba , grafika /

- rękodzieło artystyczne / haft , koronkarstwo , wycinanka , gobelin , wikliniarstwo , makrama i inne/

- poezja

- piosenka

Organizowany w Opinogórze od jedenastu lat przegląd ,, ATAN" jest imprezą podczas której niepełnosprawni mogą zaprezentować różne formy swojej twórczości , wymienić doświadczenia.

Poprzez wybraną formę sztuki mogą przedstawić swoje przemyślenia i refleksje odnoszące się do szarej rzeczywistości dnia codziennego.

Czytaj więcej...