Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook

Losowe zdjęcia

Przyjaciele

pckisz-logo
 logo
 logo gr
 goksonsk

 

Utworzenie ogólnodostępnej sceny plenerowej w Opinogórze Górnej

 plakat herosiDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze Górnej zachęca wszystkich mieszkańców Opinogóry i okolic do aktywnego włączenia się w ogólnopolskie głosowanie na partnerską inicjatywę pn. „Utworzenie ogólnodostępnej sceny plenerowej w Opinogórze Górnej".
Projekt polega na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej, obszaru służącego mieszkańcom i turystom jako miejsce spotkań, wypoczynku i rekreacji. W ramach projektu w Opinogórze Górnej przy ul. C.K. Norwida może powstać ogólnodostępna scena plenerowa, dzięki której możliwe będzie realizowanie wielu inicjatyw oddolnych takich jak: wieczory poetyckie, przedstawienia teatralne lokalnych stowarzyszeń czy organizacja Dnia Dziecka na dostosowanym do tego typu wydarzeń terenie.
Wspólnie złożyliśmy wniosek który otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną. Teraz liczymy, że nasi mieszkańcy będą na niego głosować i pomogą nam go zrealizować. Możemy uzyskać 50.000,- zł dofinansowania na jego realizację.
Konkurs grantowy „Lokalni herosi - 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości" organizowany jest przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach, we współpracy z Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" z siedzibą w Warszawie. Do rozdzielenia na 100 projektów jest 1,5 mln zł. Konkurs jest ogłaszany z okazji 100-lecia niepodległości Polski i w swoim założeniu ma wspierać rozwój społeczności lokalnych oraz mieszkańców chcących działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia. Celem Konkursu jest wsparcie lokalnych inicjatyw dotyczących ekologii, kultury, sportu, przestrzeni wspólnej, pomocy.
Warunkiem przystąpienia do projektu wg. regulaminu była wspólna inicjatywa lokalnego przedsiębiorcy – kontrahenta sieci EUROCASH S.A. w partnerstwie z instytucją kultury. Z inicjatywą złożenia wniosku do konkursu o dofinansowanie zgłosiła się do nas Pani Aneta Tyczyńska - Sklep GROSZEK.
Jak można wspomóc tą lokalną inicjatywę? Oddawać głosy można od 15 sierpnia od godz. 1600 do 14 października do godz. 1600. Będzie można głosować dwojako.
W intrenecie za pośrednictwem strony www.herosiprzedsiebiorczosci.pl - przy użyciu paragonów ze sklepu, który bierze udział w konkursie: paragon do 15 zł daje łącznie dodatkowo 5 głosów, paragon powyżej 15 zł daje łącznie dodatkowo 10 głosów.
Do kwoty kwalifikującej paragon do wzięcia udziały w głosowaniu nie są wliczane artykuły alkoholowe i tytoniowe.
Zdjęcie paragonu należy wysłać mms na nr 661 005 990 lub wgrać za pośrednictwem strony www.herosiprzedsiebiorczosci.pl.