Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook

Losowe zdjęcia

Przyjaciele

pckisz-logo
 logo
 logo gr
 goksonsk

 

XXI Piknik Opinogórski

opinogora piknik 2018 drukk 2 W dniu 24 czerwca br. w godz. popołudniowych na placu przy boisku sportowym w Opinogórze Górnej został zorganizowany XXI Piknik Opinogórski związany w tym roku z ,, 40 Jubileuszem Gminnego Ośrodka Kultury". Organizatorzy imprezy od rana przeżywali chwilę niepokoju, ponieważ niesprzyjająca aura w postaci rzęsistego deszczu nie zapowiadała poprawy pogody w tym, jakże znaczącym dniu dla placówki. Jednak mieliśmy trochę szczęścia, przychylność niebios sprawiła, że uśmiechnęło się do nas słońce i wymarzona pogoda wynagrodziła wszelkie trudy związane z organizacją naszej imprezyUroczystość jubileuszową rozpoczęliśmy kilka minut po godz. 15- tej. Przybyły na nią setki mieszkańców gminy oraz liczni goście m.in. poseł Robert Kołakowski, starosta ciechanowski Sławomir Morawski, wicedyrektor Maz. Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik, wicedyrektor Sejmiku Woj. Maz. Wiesława Krawczyk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie Teresa Kaczorowska.

Lokalne władze samorządowe reprezentowali: Wójt Gminy Piotr Czyżyk, przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Grochowska i jej zastępca Robert Goździewski. Wszyscy goście zabierający głos podkreślali, że opinogórski GOK jest znaczącą instytucją kulturalną na mapie powiatu ciechanowskiego.
Po okolicznościowych wystąpieniach gości na scenie przy stoliku zasiedli pracownicy GOK : Dyr. GOK Z. Pikus i J. Szpojankowski instruktor ds. muzyki przedstawiając publiczności ,,opinogórskie wspomnienia muzyczne" polegające na odtwarzaniu utworów wykonawców GOK nagranych w początkowym okresie działalności placówki.
Następnie wysłuchaliśmy występu chóru ze Szkoły Podstawowej w Opinogórze prowadzonego przez panią Elżbietę Grzejdę. Gminna Orkiestra Dęta Trzech Pokoleń powitała wszystkich marszem ,,Opinogóra" i znanym utworem ,,40 lat minęło...". Orkiestra wystąpiła również w dalszej części programu.
Jak to się zaczęło z opinogórskim GOK-iem czyli wspomnienia związane z genezą powstania placówki i wcześniejszej jej działalności przedstawiła Dyr. GOK Z. Pikus. W scenkach związanych z jubileuszem GOK wystąpiły :Barbara Milewska i Grażyna Czarnecka z grupy teatralnej ,,Fantazja.
Po godz. 17-tej wystąpił gość pikniku, zespół ,,DIADEM", który porwał do tańca uczestników jubileuszowej imprezy.
Po występie gościa zaprezentowali się wykonawcy z GOK prowadzeni przez Jerzego Szpojankowskiego - męski zespół wokalny ,,Melodia" w składzie: Mieczysław Leszczyński, Krzysztof Łyziński, Mirosław Laskowski, Mieczysław Piotrowski, Wojciech Kowalski i Zdzisław Szymański. - zespół wokalny ,,Nadzieja" w składzie: Teresa Żebrowska, Krystyna Leszczyńska, Krystyna Pęczkowska, Teresa Chmielewska, Danuta Olszewska, Eugenia Olejnik i Zofia Pikus.
- solistki GOK: Milena Wójt ., Kinga Miklaszewska , Weronika Pniewska, Wiktoria Pniewska
W przerwie między występami odbył sie konkurs dla publiczności związany z działalnością GOK-u . Wszyscy biorący w nim udział otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.
Pracownicy GOK, wszyscy wykonawcy działający w GOK i osoby związane z działalnością kulturalną placówki otrzymały jubileuszowe podziękowania w postaci pamiątkowych dyplomów wręczonych przez Z. Pikus. Wójt Gminy Piotr Czyżyk podsumował działalność GOK-u dziękując pracownikom GOK i tym wszystkim, którzy przyczynili się do promocji życia kulturalnego w gminie Opinogóra Górna.
Na wszystkich uczestników Pikniku czekała smaczna jubileuszowa grochówka a w znajdującej się obok sceny Foto budce można było zrobić sobie darmowe, pamiątkowe zdjęcie .Najmłodsi uczestnicy byli zabawiani przez animatorów teatru ,,Forma" z Białegostoku. Dzieci skorzystały z takich atrakcji jak: malowanie twarzy, tatuaży, pokaz skręcania balonów i baniek mydlanych, zabawy z klaunem i mega maskotkami: pszczółką Mają , Shrekiem i Filipem. Do północy trwała zabawa taneczna. Uczestników imprezy bawił zespół ,,RAMP" z Opinogóry Górnej.

*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *
*
* *